DESTEK/S.S.S

NOBO ISITICILAR

Nobo ısıtıcılar nerede üretiliyor?

Nobo ısıtıcılar, Norveç’in Nord-Trøndelag bölgesindeki Stjørdal’da bulunan fabrikamızda üretilmektedir.

Nobo, Norveç malı!

Isı kumandası nedir?

Isı kumandası, bir evdeki veya başka bir binadaki sıcaklığı kontrol eden sistemlerden oluşmaktadır.

Sıcaklığı programladığınız ayarlara göre düzenlemek için ısıtıcıların üzerindeki bir alıcı kullanılır. Sistem aynı zamanda lambalar, kahve makinesi ve motorlu ısıtıcılar gibi diğer elektrikli cihazları da kontrol edebilir.

Isı kontrolü, uyurken veya evde değilken tasarruf etmenizi sağlar. Araştırmalara göre, kumanda sistemleri enerji tüketimini %25’e kadar azaltabilir. Enerji faturalarımızın yaklaşık yarısı ısıtmaya harcanmaktadır, yani enerjinin verimli kullanılmasıyla daha fazla tüketici faturalarını önemli ölçüde azaltabilir.

Nobo’nun kumanda sistemi para tasarrufu ve çevreyi koruma amacıyla verimli bir tasarruf özelliğine sahiptir.

Aynı odada birden fazla ısıtıcı bulunmasının herhangi bir faydası var mı?

Bu, odaya bağlıdır. Birden fazla ısıtıcı ısıyı bir tanesine göre daha iyi dağıtabilir. Temel bir kural olarak, her pencerenin altında bir ısıtıcı bulunmalıdır.

X metrekareyi ısıtmak için bir ısıtıcının ne kadar büyük olması gerekir?

Bu tabii ki evinizin ne kadar iyi yalıtımlı olduğuna bağlıdır. Temel bir kural olarak metrekare başına 60W iyidir. Yetersiz bir ısıtıcı yerine yüksek kapasiteli bir ısıtıcıya sahip olmanın daha iyi olduğunu unutmayın. Isıtıcı her halükarda ihtiyaç duyulandan daha fazla elektrik kullanmayacaktır. Doğru ısıtıcının nasıl seçileceği hakkında daha fazla bilgi edinin

Hangi ısıtıcının bana uygun olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Beğendiğiniz tasarımı bulmak için web sitemizi kullanın. Odayı ölçün ve metrekare başına 60 W değerinde ne kadar güç çıkışına ihtiyacınız olduğunu hesaplayın. DAha sonra, ihtiyaçlarınıza uygun ısıtıcıyı seçebilirsiniz. Isıtıcı ne kadar büyük olursa oda sıcaklığını o kadar hızlı yükseltecektir. Doğru ısıtıcının nasıl seçileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kurulumu kendim yapabilir miyim?

Evet, ısıtıcılarımız kablo ve fiş ile birlikte temin edilmektedir.

Isınma faturalarının tutarlarını konfordan ödün vermeden nasıl azaltabilirim?

Öncelikle, sabit bir sıcaklığı korumak üzere modern ısıtıcılara ve termostatlara sahip olduğunuzdan emin olun. Bu, ihtiyaç duyduğunuzdan daha fazla elektrik masrafı yapmayacağınız anlamına gelir. Daha sonra, evde olmadığınızda sıcaklığı birkaç derece düşürecek bir kumanda sistemi kurun. Bu şekilde önemli miktarda tasarruf sağlayabilirsiniz!

NOBO ENERJİ KUMANDASI

Elimdeki Nobo alıcıları kullanabilir miyim?

(2006 yılından itibaren üretilen) Orion 700 alıcılarına sahipseniz, evet.  Daha eski Nobo sistemlerinin alıcıları kullanılamaz.

Bütün ısıtıcı tiplerini kontrol edebilir miyim?

Açma/kapama anahtarı ile bütün ısıtıcı tipleri kontrol edilebilir ancak en iyi işlevsellik entegre alıcılardan (1997 yılından sonra üretilen Nobo ısıtıcılar ve Siemens/Dimplex Unique, Classic veya Topaz) elde edilir.

Lambaları ve diğer cihazları kontrol edebilir miyim?

Evet, lambalar ve motorlu ısıtıcılar ve kahve makineleri gibi diğer cihazlar bir alıcı tertibatı ile açılabilir/kapatılabilir.

Isıtmayı Nobo Enerji Kumandası ile uzaktan kontrol edebilir miyim?

Evet, kolaylıkla ısı programlarını evinize uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz, kullanmadığınız odalardaki sıcaklığı azaltabilirsiniz ya da dünyanın neresinde olursanız olun ısıtıcıları bir uygulama ile uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Nobo Enerji Kumandası ile yazlık evimdeki ısıtmayı uzaktan kontrol edebilir miyim?

Yazlık evinizde İnternet erişiminiz varsa yazlık evinizin ısınmasını kontrol etmek için Nobo Enerji Kumandasını kullanabilirsiniz. Bu, oradan en son ayrıldığınızda ısıtıcıları donmayı önlemeye ayarladıysanız geri döndüğünüzde karşınızda sıcak bir ev bulabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, ziyaret planlarınızda ani bir değişiklik olursa ayarları kolaylıkla ayarlayabileceğiniz anlamına da gelir.

Ailedeki herkesin akıllı telefonu yok. Bu durumda ne yapabiliriz?

Evdeki herkesin sistemi önceki ayarları geçersiz bırakarak ayarlamasına izin veren pilli bir Nobo Anahtar paneli kullanabilirsiniz.

Yeni işlevler sunulduğunda sistemin yükseltilmesi zor mu?

Hayır, Nobo Enerji Kumandası İnternete bağlı olduğunda yükseltmeler otomatik olarak yapılır. Nobo Enerji Kumandası, yeni sürümleri çıktığında App Store ve Google play üzerinden güncellenebilir.

Nobo Enerji Kumandasını kullanarak ne kadar elektrik tasarrufu yapabilirim?

Bağımsız çalışmalar, gece saatlerinde ve işyerinde iken sıcaklığı azaltırsanız ısıtma için kullanılan elektriğin %25 azaltılabileceğini ortaya koymaktadır. Evde olmadığınız diğer zamanlar için ayarları geçersiz kılmayı aktif bir şekilde kullanarak tasarruflarınızı daha da artırabilirsiniz.